Ve dnech 10. – 12. května 2013 se náš orchestr, za doprovodu mažoretek z Bílovce, zúčastnil již 7. ročníku mezinárodního festivalu dechových orchestrů Alte Kameraden 2013, který se konal ve měste Gorzów Wielkopolski na severozápadě Polska.

Náše první vystoupení jsme absolvovali ještě před zahájením vlastního festivalu, když jsme po dlouhé cestě autobusem navštívili městečko Deszczno, kde jsme uspořádali vystoupení pro studenty a zaměstnance místní integrované školy. Po zaslouženém obědě jsme se přemístili přímo do místa dění festivalu, kde jsme mohli načerpat nových sil, abychom další den mohli naplno předvést, co v nás je.

Během dvou festivalových dnů nás čekal náročný průvod ulicemi staré části města, kde se sešli snad všichni místní a několik koncertů na různých místech ve městě. Dle velkých ovací, které jsme získali, si troufáme tvrdit, že vystoupení se nám povedla a že publikum se vždy dobře bavilo. A právě to je to, co nás na podobných akcích baví nejvíc.

Všichni jsme si zájezd užili a to díky organizátorům, kteří se o nás po celou dobu vzorně starali. Za to jim patří veliký dík, stejně jako našim mažoretkám, které naše koncerty zkrášlovaly.

Doufáme, že ještě někdy nashledanou na Alte Kameraden v Gorzówě!